Dostęp testowy Proquest Ebook Central

Informujemy o możliwości dostępu testowego do bazy Proquest Ebook Central wydawnictwa ProQuest. Kolekcje będa otwarte do 15 kwietnia 2017r.

Baza powstała z połączenia dwóch platform: ebrary oraz EBL dzięki czemu oferuje dostęp do ok. 900 000 tytułów książek, z czego ponad 603 000 dostępnych w modelu DDA (Demand-Driven Acquisition). 14% zbiorów stanowi zagadnienie medycyny.

Dostęp testowy do platformy Książek Elektronicznych ProQuest Ebook Central wygląda inaczej niż w przypadku większości baz.

Każde wejście do bazy wymaga logowania na stronie startowej bazy. Użytkownik musi stworzyć swoje konto z loginem i hasłem by w pełni skorzystać ze wszystkich funkcjonalności (jak półka z książkami, zapisywanie artykułów, etc).

Takie konto może być utworzone w obrębie adresów IP i nie wymaga ingerencji/potwierdzenia ze strony biblioteki. Jeśli użytkownik utworzy takie konto w obrębie uczelni, będzie mógł logować się spoza niej korzystając z tych samych haseł.

Zapraszamy do testów i podzielenia się opinią.