Internetowe szkolenia Web of Science - styczeń 2021

Firma Clarivate Analytics zaprasza na edycję bezpłatnych szkoleń z zakresu obsługi platformy Web of Science i InCites.

Szkolenia będą odbywały się w języku polskim, w Internecie na platformie WebEx. Poniżej znajduje się plan szkoleń na nadchodzące tygodnie wraz z linkami do rejestracji. Po rejestracji otrzymacie Państwo email-zaproszenie, zawierający link do spotkania i instrukcje.

Nowe ujęcie dyscyplinowe w InCites Citation Topics

• “Citation Topics” to nowy schemat klasyfikacji dziedzinowej na poziomie dokumentu dla InCites Benchmarking & Analytics ™, który został opracowany przy wykorzystaniu wiedzy Center for Science and Technology Studies w Leiden oraz Institute for Scientific Information (ISI) ™. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach tej nowej funkcji.

20 stycznia 2021, godz. 11:00-11:45        Prosimy o rejestrację przy użyciu służbowego adresu email

Zarządzanie kolekcją źródeł publikacji poprzez narzędzia Web of Science

• Zarządzanie zbiorami bibliotecznych źródeł jest procesem ciągłym i ciągle zmieniającym się. Dołącz do tego webinarium, aby być na bieżąco i dowiedzieć się, w jaki sposób narzędzia Web of Science, w tym Master Journal List, Journal Citation Reports i InCites, mogą pomóc Ci zidentyfikować czasopisma, które mają największy wpływ na Twoją instytucję.

22 stycznia 2021, godz. 11:00-11:45        Prosimy o rejestrację przy użyciu służbowego adresu email

Dane dotyczące finansowania badań w Web of Science

• Chcesz dowiedzieć się, które organizacje finansują badania w Twojej dziedzinie? Zastanawia Cię jaki wpływ mają badania finansowane przez poszczególne instytucje? Weź udział w tym webinarium, podczas którego nasi eksperci przedstawią analizę danych dotyczących finansowania w ujęciu lokalnego krajobrazu badawczego.

27 stycznia 2021,11:00-11:45                  Prosimy o rejestrację przy użyciu służbowego adresu email

EndNote online I - tworzenie i zarządzanie biblioteką rekordów

• Wprowadzasz cytacje i bibliografię do pisanych tekstów ręcznie? Stwórz zestaw rekordów, by cytować automatycznie i zaoszczędzić czas!

25 stycznia 2021,11:00-12:00                   Zarejestruj się >>

Rozszerzenie dostępu do Emerging Source Citation Index. Co znajdziemy w archiwach z przed 2015 roku

• Zakres bazy Emerging Sources Citation Index (ESCI) dostępny w ramach licencji krajowej Web of Science został rozszerzony o roczniki archiwalne 2005-2014. Dowiedz się więcej co znajduje się w dodatkowych rocznikach indeksu.

26 stycznia 2021,11:00-12:00                   Zarejestruj się >>

EndNote online II - wykorzystanie w pisaniu publikacji naukowych

• Wprowadzaj automatycznie cytowania i bibliografie w czasie pisania publikacji, dziel się swoimi rekordami bibliograficznymi i znajdź czasopismo do publikacji swoich badań.

28 stycznia 2021,11:00-11:00                   Zarejestruj się >>