Komunikat w sprawie publikowania otwartego w ramach programu Elsevier w 2019 roku

Zgodnie z komunikatem z 8 stycznia 2020 podanym na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki informujemy, że Program publikowania otwartego Elsevier 2019 został zakończony - pula 500 artykułów została wykorzystana.
Autorzy, którzy zgłosili chęć zmiany sposobu publikowania na open access swoich publikacji wysłanych w roku 2019 i zmieścili się w niewykorzystanej dotąd puli, w najbliższych dniach otrzymają indywidualne wiadomości wraz z linkami do formularza, w którym będzie można zmienić sposób publikacji.

W 2020 r. zfinansowanych zostanie opublikowanie 1000 artykułów naukowych autorów korespondencyjnych z polskich instytucji naukowych.