Informacja dla studentów I roku i starszych lat

STUDENCI I ROKU - WYPOŻYCZANIE

• Rejestracja

Aby założyć konto biblioteczne studenci I roku powinni:

- Wejść do katalogu bibliotecznego OPAC i kliknąć Loguj

- Zdalnie wypełnić formularz zgłoszeniowy klikając w lewym dolnym rogu, w link Rejestracja nowych czytelników

- Zgłosić się do Biblioteki Głównej UM  (ul. Szkolna 18, pok. 11, parter) w celu weryfikacji danych i aktywacji konta, okazując dowód osobisty.

• Zamawianie

Po aktywacji konta bibliotecznego można zdalnie zamawiać podręczniki – od środy 1 września od godziny  8.00. We wrześniu 10 egzemplarzy, po 11 października pozostałe – łącznie 25 egzemplarzy.

• Odbiór

Podręczniki można odbierać od 1 października w Wypożyczalni Biblioteki Głównej UM (ul. Szkolna 18, pok. 11, parter).

Warunkiem odbioru zamówionych pozycji jest okazanie legitymacji studenckiej lub dokumentu potwierdzającego przyjęcie na studia wraz z dowodem osobistym.

W październiku zamówione podręczniki można odebrać w ciągu 14 dni.  W pozostałych miesiącach termin ten wynosi 7 dni. Książki nieodebrane w terminie zostaną zwrócone do magazynu.

STUDENCI STARSZYCH LAT - WYPOŻYCZANIE I PROLONGATA

Informujemy, że do 31 sierpnia 2021 r. istnieje możliwość wypożyczania lub prolongaty książek do sesji poprawkowej lub na okres wakacyjny. Od dnia 1 września 2021 r. istnieje możliwość wypożyczania lub prolongaty książek na semestr zimowy roku akademickiego 2021/22.
Prolongat można dokonywać przez Internet (konto czytelnika),  drogą mailową (udostepnianie@bg.umlub.pl) lub osobiście w Wypożyczalni przy ulicy Szkolnej 18.
Przypominamy, że telefoniczne przedłużanie terminu zwrotu materiałów bibliotecznych jest niemożliwe.