Informacja dla studentów I roku

JAK WYPOŻYCZYĆ KSIĄŻKI?

• Rejestracja czytelnika

Aby założyć konto biblioteczne studenci I roku powinni:

- wejść do katalogu bibliotecznego OPAC dostępnego ze strony Biblioteki: zakładka ZASOBY > Katalog biblioteczny

- kliknąć w prawym górnym rogu ikonkę Rejestracja nowych czytelników

- wypisać dane w formularzu zgłoszeniowym, kliknąć Wyślij i poczekać na aktywację konta

UWAGA! Aktywacji konta dokonuje zdalnie pracownik Biblioteki w ciągu jednego dania roboczego.

• Zamawianie

Zdalne zamawianie książek będzie możliwe od 1 września (do 10 egzemplarzy), od 11 października (kolejne 15 egzemplarzy) - łącznie 25 egzemplarzy.

• Weryfikacja danych i odbiór

Aby odebrać zamówione książki należy zgłosić się do Wypożyczalni Biblioteki Głównej UM (ul. Szkolna 18, pok. 11, parter). Warunkiem odbioru jest weryfikacja danych osobowych dokonana przez pracownika Biblioteki (dokumenty wymagane do okazania to: legitymacja studencka lub dowód osobisty i dokument potwierdzający przyjęcie na studia).

Książki zamówione we wrześniu można odbierać w dniach 1-14 października, książki zamówione w pozostałych miesiącach w ciągu 7 dni od złożenia zamówienia.