Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Informacje dla studentów

Wypożyczanie podręczników w Bibliotece Głównej UM w Lublinie prowadzi:

Dział Udostępniania Zbiorów (Wypożyczalnia)

20-124 Lublin, ul. Szkolna 18

tel. 81 448-58-10
e-mail: udostepnianie@umlub.pl

Informacje dla studentów pierwszego roku dotyczące wypożyczeń

Aby założyć konto biblioteczne studenci I roku powinni:

 


Po aktywacji konta bibliotecznego, której dokonuje pracownik Biblioteki w ciągu jednego dnia roboczego, można zdalnie zamawiać podręcznikiod 1 września (do 10 egzemplarzy), od 11 października (kolejne 15 egzemplarzy) - łącznie 25 egzemplarzy.

 

Książki należy odbierać w Wypożyczalni Biblioteki Głównej UM (ul. Szkolna 18, pok. 11, parter ).

Warunkiem odbioru zamówionych książek jest weryfikacja danych osobowych dokonana przez pracownika Biblioteki (dokumenty wymagane do okazania to: legitymacja studencka lub dowód osobisty i dokument potwierdzający przyjęcie na studia).

Książki zamówione we wrześniu można odbierać w dniach 1-14 października, książki zamówione w pozostałych miesiącach w ciągu 7 dni od złożenia zamówienia.

Informacje dla studentów starszych lat dotyczące wypożyczeń

  • Limit wypożyczanych podręczników wynosi 20 egzemplarzy.
  • Odbiór zamówionych podręczników w ciągu 7 dni od złożenia zamówienia. Podręczniki nieodebrane w terminie zostaną zwrócone do magazynu.

Korzystanie ze zbiorów na miejscu w Czytelni

Zbiory Czytelni Biblioteki Głównej stanowią podręczniki, wydawnictwa encyklopedyczne i słownikowe oraz wybrane polskie czasopisma medyczne. Korzystanie odbywa się na zasadzie wolnego dostępu do półek. Do Czytelni można również zamówić materiały dostępne w magazynie Biblioteki Głównej.

Korzystanie z zasobów elektronicznych

Zapraszamy do korzystania z zasobów elektronicznych. W przypadku korzystania z e-źródeł poza siecią Uczelnianą (np. z domu) wymagane jest logowanie i skonfigurowanie zdalnego dostępu.

Studentom polecamy kolekcje książek polskich Ibuk Libra i Elibrary, wejście ze strony Biblioteki - zakładka ZASOBY>E-książki.